Karma dla suk – dlaczego warto ją podawać?

Karma dla suk – czym się charakteryzuje?

Karma dla suk jest sformułowana w taki sposób, by spełniać ich specyficzne wymagania dietetyczne na różnych etapach życia. Jest to szczególnie ważne w przypadku suczek ciężarnych i karmiących. Zwłaszcza w tych dwóch przypadkach warto podawać psu specjalnie przeznaczoną dla niego karmę.

Takie pożywienie jest idealnie zbilansowane i zawiera składniki odżywcze, wspierające zdrowie oraz ogólną kondycję suki. Receptura karm dla suk jest skomponowana ze starannie wyselekcjonowanych składników, dopasowanych do zapotrzebowania psa na energię, białko, tłuszcze, witaminy i minerały.

Warto również dodać, że karmy premium dla suk bardzo często są monoproteinowe. Zawierają jedno źródło wysokiej jakości białka pochodzenia zwierzęcego, co zmniejsza ryzyko alergii i nietolerancji pokarmowych.

VET EXPERT STARTER CHICKEN & RICE – sucha karma dla suk i szczeniąt fot. vetexpert.eu

Do pożywienia dodawane są suplementy wspierające zdrowie suczki, na przykład olej z łososia – źródło kwasów tłuszczowych EPA i DHA, wspierających funkcje skóry oraz pracę centralnego układu nerwowego. Poza tym w karmie często znajdują się fruktooligosacharydy z cykorii, wspierające pracę układu pokarmowego, a także beta-glukan, wzmacniający układ odpornościowy.

Taka dieta jest niezbędna, jeśli chcesz zadbać o swojego psa, zwłaszcza w wymagającym dla suki czasie ciąży lub karmienia.

Odpowiednia karma dostarczy psu wszystkich składników odżywczych

Zapewnianie suczkom karmy wysokiej jakości jest gwarancją, że psy otrzymują wraz z pożywieniem wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Kompletny i prawidłowo zbilansowany jadłospis psa powinien zwierać białko, tłuszcze, węglowodany, witaminy i minerały, a także wodę, niezbędną do życia.

Te składniki odżywcze powinny być dostarczane psu w odpowiednich ilościach, tak by wspierać jego funkcjonowanie i zdrowie na różnych etapach życia.

Zobacz też:  York - cena z rodowodem

Wybór karmy premium dla suk gwarantuje, że pożywienie zawiera wszystkie opisane powyżej składniki i jest optymalnym wyborem dla Twojej pupilki. Prawidłowa dieta jest szczególnie ważna w okresie ciąży oraz karmienia, kiedy pokarm powinien wspierać nie tylko organizm narażonej na zwiększony wysiłek przyszłej mamy, ale też zdrowy wzrost i rozwój szczeniąt.

Odpowiednia karma w okresie karmienia szczeniąt

Pod koniec ciąży i podczas karmienia zapotrzebowanie kaloryczne suczki wzrasta od 15% do 25%. W trakcie ostatniego trymestru suczka może mieć obniżony apetyt, co jest spowodowane dolegliwościami ze strony jamy brzusznej. W tym czasie najlepiej serwować jej mniejsze posiłki, ale z większą częstotliwością.

Dieta suczki powinna składać się z odpowiednio zbilansowanych pokarmów wysokiej jakości, zarówno w czasie laktacji, jak i przez całą ciążę. Zwłaszcza w trzecim trymestrze podaż składników odżywczych ma kluczowe znaczenie dla zdrowia psa oraz szczeniąt.

Gdy suczka się oszczeni, jej wymagania dietetyczne znacznie wzrosną z powodu laktacji. Dlatego ważne jest, by w tym czasie zapewniać jej wartościowe pokarmy lub – najlepiej – specjalistyczne karmy, stworzone z myślą o sukach karmiących, które dostarczą zwierzęciu odpowiednią ilość energii, a przy tym pomogą w utrzymaniu prawidłowej masy ciała w czasie, gdy będzie karmić szczenięta.

Jeśli zauważysz, że podczas karmienia pies zbyt szybko traci wagę, warto zmienić karmę na taką o większej gęstości odżywczej oraz wyższej zawartości kalorii.

Specjalistyczne karmy dla suk znajdziesz: https://vetexpert.eu/sklep/pies/karma-weterynaryjna-dla-psa/karma-dla-suk-w-ciazy-i-szczeniat/

Znalezienie odpowiedniej karmy dla karmiącej suki może być wyzwaniem, dlatego w naszej ofercie przygotowaliśmy dla Twojej pupilki – oraz jej szczeniąt – doskonale zbilansowane, pożywne oraz smakowite karmy premium VET EXPERT STARTER. To kompletne posiłki, które zapewnią psu oraz szczeniakom wszystko to, czego zwierzaki potrzebują w okresie intensywnego wysiłku i szybkiego wzrostu.

Karmy VET EXPERT są pełnoporcjowe, jednobiałkowe oraz pełne składników odżywczych, co czyni je idealnym wyborem dla suk w ostatnim trymestrze ciąży i w czasie karmienia, a także szczeniąt w okresie odsadzenia. Oferowane przez nas karmy to prosty i wygodny sposób na zapewnienie Twoim psom wszystkiego, co niezbędne oraz co najlepsze!

Zobacz też:  Czym czesać yorka?

Podsumowanie

Wybór odpowiedniej karmy dla suk jest bardzo ważny dla ich zdrowia i ogólnego samopoczucia. Starannie wyselekcjonowane posiłki dostarczają im składników odżywczych i energii oraz pomagają zadbać o zdrowie skóry i sierści. Karmy dla suk premium, zwłaszcza jednobiałkowe, zmniejszają ryzyko wystąpienia alergii i nietolerancji pokarmowych, a przy tym dostarczają im właściwą ilość witamin i minerałów.

W przypadku zakupu karmy dla suk należy pamiętać, że zapotrzebowanie kaloryczne psów zmienia się w trakcie ciąży i laktacji, dlatego ważne jest, by w tym czasie przyszła mama spożywała specjalistyczny pokarm, sformułowany z myślą o tym trudnym okresie.

Treść promocyjnaZobacz także:
Photo of author

Maria

Dodaj komentarz