Co zabra� ze sob� jad�c po szczeni� do hodowcy ?Co zabrać ze sobą jadąc po szczenię do hodowcy ?

Jadąc po szczenię do hodowcy zabierz ze sobą kogoś (z rodziny, znajomego), kto będzie zajmować się maluchem podczas całej drogi. Wasza pierwsza wspólna podróż może być dla szczenięcia bardzo stresująca z dwóch powodów:
  • szczenię rozstaje się z matką i rodzeństwem, styka się z niezliczonymi nowymi zapachami, dźwiękami i całkiem obcymi ludźmi.
  • jazda samochodem kojarzy mu się z nieprzyjemnymi doświadczeniami – do tej pory były to tylko wyjazdy do weterynarza (szczepienia, odrobaczania).
Nasz opiekun podczas jazdy powinien trzymać szczeniaka na kolanach, głaskać i uspokajaąć głosem. Dobrze też położyć w pobliżu kocyk, który szczeniaczek otrzymuje w wyprawce (mały kocyk z zapachem matki i rodzeństwa) znajomy zapach powinien go nieco uspokoić.

Warto ze sobą zabrać zapas papierowych ręczników, które mogą okazać się przydatne – zdenerwowany szczeniak może nasikać lub wymiotować w samochodzie. Nie wolno na niego krzyczeć w tym momencie, musimy dołożyć wszelkich starań, aby podróż stała się jak najprzyjemniejsza.

Jeżeli podróż będzie trwała długo, przyda się miseczka i butelka z wodą. Od czasu do czasu trzeba się też zatrzymać na krótką przerwę w podróży i wyprowadzić szczenię (tylko na smyczy!) na mały spacerek by mógł się załatwić.

W naszej hodowli nigdy nie karmimy szczeniaka bezpośrednio przed odbiorem, z pewnością na czczo podróż zniesie lepiej niż z pełnym żołądkiem.

Rozstanie się z naszymi maluszkami jest dla nas bolesne i mocno je przeżywamy. Bardzo przejmujemy się losem szczeniaczków opuszczających naszą hodowlę, dlatego zadzwoń do nas i odpowiedź jak piesek dojechał i jak się zaaklimatyzował w nowym domu.
Powrót