Zanim zdecydujesz si� na szczeniakaZanim zdecydujesz się na szczeniaka.

Decyzja o zakupie psa powinna być starannie przemyślana, nie może być podejmowana pochopnie, pod wpływem mody czy impulsu. Weź pod uwagę to, że wybierasz nowego członka rodziny - przyjaciela, który będzie Ci wiernie towarzyszyć przez kilkanaście lat.

Pojawienie się szczeniaka w domu, to nie tylko wiele radości, ale także nowe wyzwania i masę obowiązków, więc zanim podejmiesz decyzję o jego zakupie, dokładnie przeanalizuj sytuację rodzinną i odpowiedzieć sobie na kilka pytań.
  • Zastanów się czy możesz psu poświęcić tyle czasu i uwagi ile wymaga – pamiętaj Yorki to psy, które wymagają sporej uwagi i opieki. Trzeba im poświęcać dużo czasu, zwłaszcza na odpowiednią pielęgnację i długie spacery.
  • Przemyśl, co zrobisz z Yorkiem w czasie wakacji czy urlopu ?
  • Czy Twoja sytuacja życiowa jest na tyle stabilna, że przez kolejnych naście lat nie zmieni się na tyle drastycznie, że będziesz musiał oddać psa (wynajmowanie mieszkania, studia, praca, wyjazd za granicę czy narodziny dziecka).
  • Czy wszyscy członkowie rodziny akceptują przybycie psa do domu ?
  • Zastanów się również czy jesteś przygotowany na koszty związane z utrzymaniem Yorka, które są często dość wysokie: szczepienia, nieplanowane wizyty u weterynarza, karma, szampony, odzywki, zabawki, akcesoria, itp.- ta lista prawie nigdy się nie kończy.
Decydując się na szczenię rasy Yorkshire Terier warto poczytać o jego wychowaniu, pielęgnacji, odżywianiu, itp... Zdobycie podstawowej wiedzy powinno nasępić przed, a nie po kupnie szczeniaka.Przeczytaj wszystko i szczerze odpowiedz sobie na wszystkie pytania,
dopiero wtedy podejmij decyzje czy jesteś gotowy na zakup szczeniaka.
Powr�t